Szeretettel köszöntöm kedves látogatóimat!
Mottó az érintésről:
Az érintés egyik meghatározása így szól: testi kapcsolatteremtés, érzelmi hatás. Érdekes módon az érintés az első érzékelési mód, amely kialakul bennünk, A terhesség hatodik hetében már fejlődni kezd a magzat tapintása, s ez az alapja minden más emberi kommunikációs eszköznek, Újszülöttként az érintés segít abban, hogy életben maradjunk, s a gyermekkorunkban kapott érintések minősége határozza meg önbecsülésünket: azt, hogy képesek leszünk-e tartós kapcsolatokat kiépíteni másokkal, s azt, hogy megtaláljuk-e testi és lelki harmóniánkat.
Nagy Andrea okleveles masszőr vagyok,üdvözlöm.
A honlapomon bemutatott és általam alkalmazott kezelésekkel szeretnék hozzájárulni az ön egészségének megőrzéséhez,életminőségének javításához.
A masszázs története:
A masszázs szó a görög masszeín, azaz gyúrni igéből ered, amely az egyik manapság is használatos masszázstechnika neve.
A terápiás érintés az ugyancsak görög therapeutikosz kifejezésből származik, s a kezelés gyógyító hatására utal.
A XIX. századig Amerikában a masszázs helyett a frictio elnevezést használták, a dörzsölés szó latin megfelelője nyomán.
Indiában a masszírozás művészetét sampuningnak nevezték, Kínában kong-funak, Japánban pedig ambuknak.
A történelem során rendszeresen felbukkant a masszázs: az indiai Ájurvédában éppúgy olvas¬hatunk róla, mint Homérosznál vagy az ókori görög orvosi szövegekben. A rómaiak is alkalmazták a masszázs különböző fajtáit. A gladiátorokat rendszeres kezelésben részesítették izomlázuk és fájdalmaik enyhítésére. Július Caesart mindennap „megcsipkedték” idegzsába ellen, a Kr. u. I. században élt orvos, Tíberius úgy vélte, a masszírozás képes gyógyítani a bénulást.
A Közel- ós a Távol-Keleten a későbbiekben is alkalmazták a masszírozást, a nyugati világban viszont a középkorban elnyomták. A X, századi arab filozófus és orvos, Abu-AIÍ Ibn Szína (más néven Avícenna) az egekig magasztalta a hidra-terápiával ötvözött masszázs egészségjavító tulajdonságait. Azt állította, ez az eljárás képes megszüntetni azokat az izomfájdalmakat, amelyeket a különböző gyakorlatok nem mulasztanak el.
A leglátványosabb fejlődés a masszázs történetében a XÍX, század elején következett be. Per Henrik Ling svéd gyógytornász ötvözte filozófiai és testnevelői tudását azokkal a masszázs-technikákkal, amelyeket kínai utazásai során sajátított el. Az öt alapfogás kombinációja svéd masszázs néven vált ismertté, és a mai napig lényegében változatlanul használják.
A XXI. századra a masszázs az egyik legfontosabb kiegészítő kezeléssé nőtte ki magát, és a többivel egyenrangú gyógyítási módszernek tekintik. Társadalmi hovatartozásra való tekintet nélkül sokan alkalmazzák, és fontos szerepet kap az egészség mindennapi megőrzésében.
Az általam alkalmazott masszázsterápiák:
Mézmasszázs:
A királyok eledelének, az örök ifjúság elixírjének is tekintették elődeink a mézet, amelyet élelmiszerként évszázadok óta használunk. Kedvező élettani hatásai népszerűségét tovább növelték és mára a szépészeti kezelések egyik közkedvelt alapanyagává vált.
. A méz szirupos állaga és a speciális masszázstechnika segítségével egyfajta vákumhatás keletkezik, ami elősegíti a bőr pórusainak tisztulását, és a méreganyagok felszínre kerülését. Helyükre pedig értékes vitaminok, enzimek, ásványi anyagok jutnak. Így nemcsak a bőr válik tapinthatóan puhábbá, simábbá, hanem ellazulnak a fáradt , feszes izmok, csökkennek a gyulladások .
A mézes masszázs helyreállítja a test energiaáramlásának egészséges egyensúlyát,alkalmas a mozgásszervi panaszok enyhítésére és fejfájás csillapítására.
Svédmasszázs:
A terápiás gyakorlatban a klasszikus svédmasszázst főképp a következő esetekben alkalmazzuk:
Cellulitisz elleni masszázs:
A híres „narancsbőr” ellen nincs csodaszer, még ha a kozmetikusok oly gyakran ígérik is. A bőr bemélyedései és megvastagodásai, melyek többnyire a combon és a fenéken jelentkeznek, víz és salakanyag lerakódások a kötőszövet zsírsejtjeiben. Elsősorban a nők szenvednek ettől a problémától, mert az ő kötőszövetük természettől fogva különösen nyúlékony.
A kötőszövetmasszázs speciális fogástechnikái erős ingert gyakorolnak a bőrre és a kötőszövetre, úgyhogy az elraktározott víz és zsírdepók idővel felbomlanak.
Holt-tengeri sós szépítő arc-és testmasszázs:
Szépségre és egészségre gyakorolt rendkívül kedvező hatása miatt emberek milliói használták már évszázadok óta
Különböző illóolajokhoz keverve a sót, nemcsak a felső, elhalt hámsejteket távolítja el mintegy sós bőrradírként de a mélyebb hámszöveteket is méregteleníti, miközben a só magas nyomelem és ásványi anyag tartalma is felszívódik,és ezzel látványosan feszesebbé teszi a bőrt.
A kezelés során nemcsak felfrissül, megszépül és hidratálódik a bőre,hanem az immunrendszere is erősödik.
A Holt-tengeri só kiváló a pattanásos bőr, az ekcéma és a pikkelysömör kezelésére, kedvezően befolyásolja, enyhíti a reumatikus megbetegedéseK keringési- és idegrendszeri rendellenességeK tüneteit!
Tegyünk együtt az Ön egészségéért,üdvözlöm és szép napot kívánok!